Půjčka bez doložení příjmů

Bez půjček by to mnohdy opravdu nešlo. Ať už začínáte podnikat, chystáte se bydlet ve vlastním, protože zakládáte rodinu a do garsonky se už nevejdete, rozhodli jste se pořídit nové auto či je třeba prostě jen vyjít do výplaty, když nejsou doma žádné úspory a účet je v červených číslech. Půjčky by však měly sloužit jako pomocná ruka v případě finanční nouze, a nikoliv jako produkt, který bude využíván každý měsíc. Pro sortiment, jakým je půjčka bez doložení příjmů, to platí hned dvojnásob.

Vše je nutné pečlivě promyslet a zvážit

I když jde o relativně malou půjčku, promýšlení je tu rozhodně namístě. V případě, že se rozhodnete špatně, můžete i u menšího úvěru přijít řádově o stokoruny, u kterých by byl každý jistě raději, aby zůstaly v peněžence. Nejvýhodnější úrok totiž nepřichází současně s nejbombastičtější reklamní kampaní, může to dokonce být pověstná šedá myš v koutku, které nepřikládá skoro nikdo pozornost.

Půjčka bez doložení příjmů je vhodná zejména pro ty, kteří zrovna ztratili zaměstnání a do doby, než si najdou nové, potřebují finanční rezervu. Práce se hledá někdy i dost těžko, trvá celé týdny, než přijde nějaká vhodná nabídka. Uskromnit se samozřejmě můžete, ale vše má své meze a je nutné se obrnit trpělivostí. Finanční prostředky jsou zkrátka potřeba, a právě s tímto typem půjčky je dostanete bez zbytečných otázek a administrativních formalit, která přinášejí jen nervozitu a nepříjemné zdržení navíc.

Bez úředních náležitostí, opravdu rychlé vyřízení

Smlouva je velmi krátká a obsahuje jen několik málo vět. Je šitá přesně na míru, není přeci potřeba, aby zde byly obsáhlé formulace. Kdo by také četl vícestránkový seznam toho, co můžete a co nesmíte? Stačí, aby byla celá mikropůjčka shrnutá v pár bodech, kolik se vypůjčí, do kdy se má částka vrátit, základní osobní údaje a podpisy obou stran. Nic složitého, k přečtení a pochopení stačí minuta.

Pokud chcete ušetřit, musíte se při výběru půjčky držet několika základních pravidel. A sice – nedat vůbec na to, jak se vám zamlouvá nebo nezamlouvá reklamní slogan, to je totiž naprosto podružná věc. Potřebujete znát hlavně čísla, stejně tak všechny náležitosti možné budoucí transakce. Tedy například:

 • Úroková sazba. V seznamu důležitých čísel je „až“ druhá, ale zjistit si jí je prostě nutné. Pro porovnání tedy určitě, neporovnáváte pak um těch, kdo vymýšlí reklamní slogany, ale realitu.
 • RPSN. Roční procentní sazba nákladů. Uvádí se v procentech za kalendářní rok. Ukáže okamžitě, o kolik přeplatíte jistinu (tedy jinak řečeno – to, co vy dostanete jako půjčku).
 • Doplňkové služby. Bez toho, aniž byste si pečlivě zjistili, jestli je možné za mírný poplatek měnit výši splátek či nechat se pojistit pro schopnost splácení, žádnou půjčku nesjednávejte.

Historicky, je půjčka bez doložení příjmů spíše novinka. Starověk, středověk, ale i novější éra, všude se chtěla po dlužníkovi nějaká záruka. Nebylo vůbec s podivem, že středověký sedlák takto zastavil střechu nad hlavou, aby měl na osivo, šlo o naprosto běžnou praxi – která vyplývala z nutnosti se nějak živit a něco jíst, protože doba byla prostě krutá.

Křesťané údajně úrok neplatili, není to však pravda

Do peněžních knih se ve středověku nezapisovala částka vypůjčená, ale již vrácená. Právě proto vznikla premisa, že křesťané neplatili úroky, které jim ostatně zapovídá víra. Šlechta se však se vší samozřejmostí obohacovala tak, že do záznamů šla pouze jedna cifra – a ta reálně vypůjčená se následně už nikde neuváděla. Běžné také bylo, že peníze nebo naturálie půjčoval klášter, ale také osoby jiného náboženského vyznání, než bylo to křesťanské, tedy například Židé.

Pro nás tyto historické skutečnosti mohou posloužit i jako zajímavost k dobru, ale rozhodně není od věci se z historie opravdu poučit. Poctiví a nepoctiví zprostředkovatelé úvěrů tu byli vždycky, stačilo je jen od sebe pečlivě odlišit. A nebylo to vůbec těžké, stačilo sledovat několik základních kritérií.

 • Pokud chce někdo poplatek předem, je tu skoro záruka nekalého jednání. Férový poskytovatel peníze dopředu nechce, naopak – chce až první splátku po domluvené době.
 • Jsou úroky až nesmyslně vysoké? V takovém případě nic nepodepisujte a hledejte dál. S lichvářem tu čest přeci mít nepotřebujete, v podobné situaci se nikdo nechce ocitnout.
 • Vyžaduje poskytovatel, abyste mu předali příliš osobních informací, ptá se na detaily? V takovém případě zbystřete, možná chce vytáhnout data, aby zmizel a předal informace dál.

Pokud se setkáte s podobným chováním, je třeba dát ruce pryč. Půjčka bez doložení příjmů by měla být úplně o něčem jiném. Rychlé vyplacení peněz bez zbytečných otázek a kompromisů, zato s důvěrou a lehkostí. A ačkoliv takových poskytovatelů obecně na trhu tolik nebude, přeci nějaké brzy najdete. Rozhodně dost na to, aby se dalo říci, že trh je relativně pestrý a máte zajímavé možnosti volby. Je na každé z nebankovních společností, jak se rozhodne a jaká bude mít kritéria. Ne vždy totiž platí, že dostanete půjčku se vší samozřejmostí – v určitých případech také můžete být odmítnuti.

Půjčky bez doložení příjmů vyžadují jen naprosté minimum osobních údajů, nepotřebujete ručitele, hmotnou zástavu, uvádět důkladné informace, podepisovat obsáhlé smlouvy a smluvní dodatky. Půjde to mnohem snadněji, než si myslíte. Mírnou nevýhodou mohou být vyšší úroky, které se s tímto typem půjček samozřejmě pojí. Poskytovatel si totiž musí nějak žadatele pojistit, jedinou možnost, kterou má, aby nezvedl administrativní zátěž nebo nemusel prověřovat bonitu, je právě a jedině tato.

Nepotřebujete mít nějaké odborné vzdělání, posoudit půjčky můžete i tak

Nejde o vůbec nic složitého. Vzdělání ekonomického směru na vysoké škole mít vůbec nemusíte. Půjčky a jejich nabídky můžete posoudit snadno, prostou řečí čísel. Stačí si je jen najít, protože nejsou vždy na webových stránkách poskytovatele mikroúvěru viditelná hned na první pohled. Ale nebojte se, kdo hledá, ten najde, to zde rozhodně platí. Navíc, RPSN se musí uvádět ze zákona a vždy.

Pojďme si proto objasnit několik základních pojmů, které se se světem nebankovních půjček pojí.

 • Věřitel. Je ten, kdo peníze vypůjčil a žádá jejich splacení – jistinu plus domluvený úrok.
 • Pohledávka. Je oprávněním věřitele k tomu, aby získal od dlužníka domluvené prostředky.
 • Ručení. Ručitel je tím, kdo přebírá zodpovědnost za dluh, když se k němu dlužník nehlásí.
 • Smluvní pokuta. Delší doba prodlení se splátkami je „odměněna“ pokutou v dohodnuté výši.
 • Jistina. Rovná se celkové vypůjčené sumě. K ní se poté přidají úroky, které byly dohodnuty.

Půjčka bez doložení příjmů, to je především zodpovědnost. Pokud aktuálně nemáte žádný příjem, musíte si brzy nějaký najít. Druhou skupinou, které může tato půjčka přijít vhod jsou ti, kteří nemají finanční příjem v určité výši, která je pro schválení nutná. Peněžitá podpora v mateřství, vdovecký důchod a tak podobně. Prostě malé částky, které nebudou stačit, tudíž – žadatel bude posuzován, jako by žádné příjmy neměl a u některé firmy bude odmítnut. Jiní poskytovatelé mu však zase v pořádku vyhoví. Záleží jen na tom, koho si vyberete, ušetřete čas a žádejte najisto, pročtěte si podmínky a hned víte, na čem jste!

 

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na