Půjčka v insolvenci

Máte velmi omezené možnosti, ale přesto si můžete půjčit peníze. V dnešní době samozřejmě skoro nic není nemožné, a to platí i pro případ, kdy potřebujete půjčku a jste zrovna bohužel v insolvenci. Banka samozřejmě nedá z principu vůbec nic, ale pořád tu jsou nebankovní společnosti, které vám mohou vyhovět.

Je jasné, že bude třeba zvýšená obezřetnost

Jasně, potřebujete peníze – ale současně jste v insolvenci. Vše si raději dvakrát rozmyslete, než se odhodláte jednat. Musí jít o důvod, který si obhájíte sami před sebou jako skutečně racionální. Například zaplacení složenek, na něž ještě nemáte z výplaty dost peněz a blíží se jejich splatnost, případě náhrada důležitého spotřebiče v domácnosti, když starý takříkajíc vypověděl službu.

Proč brát raději nízké částky?

  • U vyšších částek v tomto případě platí jasné pravidlo – nejčastěji se vyžaduje jištění nemovitým majetkem. A to opravdu chcete dát všanc střechu nad hlavou?
  • Nízká částka je bez ručitele, nutnosti prověřování registrů dlužníků a často i potvrzení o příjmu. Tím se sníží nejen administrativní nároky, ale zvýší i dostupnost půjčky.
  • Logická varianta. Pokud si to vše promyslíte, tak je jasné, že velkou částku v tomto případě bude hodně obtížné splatit. Raději si půjčte méně, tolik, kolik zrovna můžete.

Dejte však na recenze, protože právě ty řeknou o dané firmě nejvíce. Poskytovatel, kterého jste si vyhlédli, nemusí být zdaleka ten nejvýhodnější – porovnávejte hlavně čísla, ale důležité bude i zhodnotit paletu doplňkových služeb. Hlavně je důležité, abyste u nabídek, co na první pohled působí trochu nekalým dojmem (poplatky předem, příliš vysoký úrok atp.) raději odvrátili zrak. Na trhu je přeci dost nabídek jiných, které jsou zajímavější a hlavně mají na trhu určitou tradici, takže se jich nemusíte ani v nejmenším obávat.

 

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na